Dasmën e ëndrrave mund ta prekësh në Tiranë, zgjedhjen më të mirë e bëri ky çift

Dasma e ëndrrave.

Çdo dasmë që realizon Class Events është një sukses më vete. Ceremonia e martesës së Klejdit dhe Jonës është nga ato që do të mbahen mend gjatë. Të shkruash ishte e kuruar në detaje është pak. Ceremonia e martesës së tyre kalonte çdo parashikim. Orsola Mema ka shkrepur vërtet kujtime të bukura që do ta mbajnë të “ngrirë” atë moment përgjithmonë.

Çifti kishin vendosur të bënin një dasmë të madhe dhe kishin ftuar 280 persona. Përpara se të mbërrinin të ftuarit, fotografja e Class-t Orsola Mema realizoi disa foto ku dekori dukej një ëndërr. E bardha mbizotronte kudo, në mure dhe në dysheme. Çifti zgjodhën ngjyrën rozë, pastel dhe blush për lulet, kombinime që tërhiqnin vëmendjen, por edhe të qetësonin njëkohësisht. Shkonin aq shumë me bardhësinë e ambientit. E veçanta e kësaj dasme të rrallë që ka realizuar Class Events ishte tavolina e çiftit. Lulet nga Frida Banushi në ngjyrë rozë në akuarium ishin një risi nga dekori i Class Events. Për të qëndruar sërish tek dekori: të ftuarit nëse ngrinin kokën lart shikonin drita dhe lule të rënda në formë abazhuri. Në fakt kudo ku hidhje vështimin në këtë dasmë, kishte diçka ndryshe për të parë, diçka të bukur që të mbetej në mendje.

E gjitha i ngjante një ëndrre të bërë bërë realitet nga Class Events…